Godzina

Aktualna godzina w Polsce

 

Obecnie obowiązujący w Polsce aktualny czas, to czas letni, czyli przesunięty o 2 godziny do przodu w stosunku do czasu uniwersalnego (GMT +02:00).

Strefa czasowa w Polsce

Zgodnie z ustawą z dnia 10 grudnia 2003 r. o czasie urzędowym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej czas obowiązujący w Polsce, to czas środkowoeuropejski (GMT +01:00) albo czas letni środkowoeuropejski w okresie od jego wprowadzenia do odwołania, czyli od końca marca do końca października. Większość krajów europejskich, w tym Hiszpania, Francja, Niemcy, Holandia, Włochy, Austria, Słowacja, Węgry, należy do tej samej strefy czasowej.

Oznacza to, że aktualny czas jest przesunięty do przodu (zwiększony) o jedną godzinę w stosunku do czasu uniwersalnego koordynowanego UTC(PL) w okresie obowiązywania czasu zimowego albo o dwie godziny do przodu w stosunku do czasu UTC(PL) w okresie obowiązywania czasu letniego.

Dokładność wyświetlanego czasu

Wyświetlany czas wyznaczany jest na podstawie bieżącego czasu serwera, na którym uruchomiona jest aplikacja. Czas ten jest synchronizowany ze specjalnymi serwerami czasu udostępniającymi bieżący czas na podstawie wskazań z zegarów atomowych. Dokładność takich zegarów jest bardzo duża i sięga nierzadko nanosekund. Ze względu na opóźnienia w transmisji danych wyświetlana godzina może różnić się nieznacznie od bieżącej, jednak w normalnych warunkach różnica ta nie powinna przekroczyć 1 sekundy.

Serwis www.kalendarzswiat.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy w zamieszczonych informacjach.

Dziś jest niedziela
21
lipca 2024 r.
  • Imieniny: Daniela, Andrzeja
  • Wschód słońca: 4:40
  • Zachód słońca: 20:43
  • Dzień trwa: 16 h 3 min
  • Do końca roku pozostało 163 dni